Ako veľmi dokážeš zmeniť svoj život?

Tento článok píšem v kaviarni, užívam si pohodu a pochutnávam na vianočnom café latte. V lete som tu, o pár stolíkov ďalej, napísala asi 30 strán z knihy Tajomstvo ženskej prosperity. Aj toto je jedna z mnohých podôb mojej práce. Keď som pred siedmymi rokmi vykročila na cestu, vôbec som netušila čo ma čaká. Len som si dovolila vypočuť svoju túžbu po zmene a robiť to, čo mám rada.

Lenže postupne po rokoch som pochopila, že keď si vyberáme prácu A alebo B, keď si volíme medzi rozumom a srdcom, “istotou” a “rizikom”, keď volíme či ostať tam kde sme alebo vykročiť iným smerom… nevolíme si iba rozdiel v podobe niekoľkých desiatok či stoviek eur a niekoľko šťastnejších hodín za deň.

Volíme si celkom odlišnú životnú cestu.

Teraz sa s vami podelím o to, čo mi priniesla tá moja… Nie preto, aby som sa chválila, ale ako príklad toho, čo všetko nové a krásne vám môžu vaše rozhodnutia priniesť…

Ľudí, s ktorými sa dajú zdieľať sny aj obavy

Vďaka tomu, že som objavila “to svoje” a začala som to robiť, objavili sa ľudia, ktorí boli “tí moji”. Či už vo svete umenia a handmade tvorby alebo vo svete osobnostného rozvoja. Keby som sa do tohto sveta neodvážila vstúpiť, nikdy by som nestretla ľudí, ktorí dnes patria medzi mojich najbližších priateľov ako aj mnoho ďalších skvelých inšpiratívnych bytostí. Ľudí, pre ktorých je normálne, že vás vo vašich snoch povzbudia a vašich ťažkostiam a význam rozumejú. Jednoducho, ľudia z tej mojej galaxie.

1009775_10201067117696810_1665472275_n

Zážitky a skúsenosti

 Aj práca, ktorú máte naozaj radi, obsahuje množstvo dní, ktoré sa podobajú ako vajce vajcu. A niektoré sú aj dosť náročné, nebudeme si klamať. Ale niekde pomedzi tie dni sa objavia zážitky, ktoré stoja za to. Doteraz si pamätám napríklad na chvíľu, keď som vystavovala svoje šperky v Kanade. Alebo keď som krstila svoju prvú knihu v bratislavskom Martinuse. Festivaly a rôzne dizajn/handmade markety, kde som predávala svoje vecičky a užila si aj kopec zábavy. Ako som natáčala inšpiratívne videá na Srí Lanke. Veľa som sa naučila. Občas mám pocit, že každá nová vec, do ktorej sa pustím, je jedno obrovské školenie. Sklárska pec, napísanie kníh, blogovanie a online podnikanie… každá z týchto vecí zo mňa spravila nového človeka.

121

Slobodu

S vďačnosťou spomínam ako sme precestovali 5 týždňov, splnili si sny – videli Kanadu, Kubu a New York. Mohla by som si zobrať 5 týždňov voľna z bežného zamestnania? Neviem, trochu o tom pochybujem. Práca, pre ktorú som sa rozhodla, mi to však umožnila. Rovnako mi umožňuje deň čo deň rozdeliť si čas tak, ako potrebujem. Knižky, ktoré som napísala, sa už predávajú aj bez môjho pričinenia. Plynie ku mne nie síce závratný, ale rozhodne milý a pravidelný, pasívny príjem. Som sama sebe paňou.

7

To, čo robím, má zmysel

Ten pocit, keď mi príde e-mailom nadšená reakcia od čitateľa mojej knihy, ktorá ho inšpirovala naozaj zmeniť svoj život… alebo mi na mojom vianočnom stánku povie starček, že ten náramok, čo odo mňa kúpil pre manželku minulé Vianoce (!) jej urobil veľkú radosť… keď mi žena po seminári povie, že sa jej otvorili oči… je to viac ako zárobok. Viac ako obchod. Je to špeciálny nevyčísliteľný pocit vďačnosti, že som správne tam, kde som a že to, čo robím má zmysel…

Netuším, čo by zmeny a nové rozhodnutia priniesli do života práve vám. Možno vôbec netúžite písať knihy po kaviarňach, predávať originálnu tvorbu na vianočnom stánku ani blogovať a viesť online kurzy. Viem však isto, že keď si to dovolíte, môžete zažiť veľa špeciálnych chvíľ. Dosť pravdepodobne aj takých, ktoré si dnes možno celkom neviete predstaviť.

Ak tušíte, že toho na vás v živote čaká viac než doteraz, poďte niečo zmeniť. Aj zdanlivo malá zmena a neveľké rozhodnutie môže priniesť celkom odlišné výsledky…

Hľadáte inšpiráciu ako robiť to, čo naozaj milujete? Napĺňať svoje poslanie a zároveň žiť v hojnosti?

Nenechajte si ujsť náš online kurz Tajomstvo ženskej prosperity , ktorý práve teraz NAPOSLEDY.

Program, ktorý vedie ženy krok za krokom za prácou, ktorá ich bude baviť a napĺňať. Za poslaním, ktoré bude prínosom svetu. Za hojnosťou, ktorá bude prirodzeným výsledkom ich prínosu.

Ak cítite volanie, viac informácií získate tu >>>
Využite poslednú možnosť vstúpiť.

Zuzka Koščová
Autorka kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla, spoluautorka knihy a online programu Tajomstvo ženskej prosperity. Som spokojná žena, ktorá si žije po svojom a plní si svoje sny. Manželka, dcéra, sestra, šperkárka, psychologička, autorka teraz už troch kníh :-) a e-booku Ako napísať, vydať a propagovať knihu. Inšpirujem ľudí žiť krajší farebnejší život, objavovať a napĺňať svoj potenciál. Robím to, čo milujem, v čom vidím zmysel a prínos pre ľudí.
Komentáre