Prečo niekedy nefungujú afirmácie na hojnosť?

Na ceste za vašimi snami zažijete veľa dobrodružstiev. Jedným z nich bude popasovanie sa s vašimi emóciami. Zrazu vás začne prepadávať strach, neistota, frustrácia, úzkosti…

Ono to vlastne nie je celkom tak, ako píšem:) Naše emócie nás totiž neprepadávajú. Ony nejako vznikajú, vynárajú sa z podvedomia. A my si ich ešte prifarbíme, nafúkneme, až nadobudnú gigantické rozmery a často nás prevalcujú.

Ako si s nimi poradiť?

Ukážem vám, ako to robím ja. Je to jednoduchý dvojkrokový plán, ktorý mi zatiaľ vždy pomohol zvládnuť neželané emocionálne stavy.

V prvom rade negatívnu emóciu prijmem. Vôbec s ňou nebojujem. Je tu, aby ma navigovala alebo aby som sa vďaka nej niečo o sebe dozvedela. A tak pátram…

Prišla preto, lebo ma chce chrániť? Mala by som si dávať viac pozor? Alebo prišla preto, lebo mi hrozí výstup zo zóny komfortu a moje podvedomie sa bráni zo strachu pred niečím novým?

Čo sa vďaka tejto emócii o sebe môžem dozvedieť?

9QEVP5YHO3

Keby som si oddýchla, odišiel by tento stav? Alebo je tu práve preto, lebo nedávam zo seba to, čo by som mohla, a podvedomie ma upozorňuje frustráciou?

Aký malý krôčik by mi pomohol, aby som sa cítila lepšie? (keď vám napadne viac krôčikov a bližšie sa na ne pozriete, zrazu zistíte, z akého dôvodu sa emócia objavila. Niekedy totiž ľudia nájdu skôr liek na svoju dušu a cítia, čo by im pomohlo a až potom im „docvakne“ príčina. Sú to najmä tie typy, ktoré sa nerady v sebe „vŕtajú“:)

Po prijatí emócie a poučení sa z nej prichádza druhý krok – jej prepúšťanie. Niekedy býva dosť ťažké zbaviť sa strachu alebo úzkosti. Ja na to používam jednu moju obľúbenú techniku, ktorá je veľmi jednoduchá a účinná.

Naše strachy majú často v našich predstavách obludné rozmery, sú farebné a hýbu sa. Aby sme sa ich zbavili, odstránime to, čo im dáva silu. Zmenšíme ich, zastavíme, premeníme na čiernobiele, prípadne ich rozmažeme.

Bojíte sa napríklad nejakého človeka. V mysli si ho odfoťte (tým ho „zamrazíte“), fotku si pekne v predstave zarámujte, zmeňte ju na čiernobielu a buď ju odfúknite a pozorujte, ako je čoraz menšia a menšia alebo si z nej v predstave spravte pozadie na vašom počítači a jedným kliknutím ju zmenšite do maličkej ikonky v spodnej lište.

Znie to neuveriteľne, ale táto technika skutočne pomáha.

Svoje emócie nezametajte pod koberec. Buďte za ne vďačné. Sú prejavom ľudskosti. Toho, že ešte stále žijete, cítite, že ste neotupeli. A to je dobre.

Múdra žena si zo svojich emócií vie spraviť vynikajúceho spojenca.

Múdra žena rastie tak, že vie, ako transformovať svoje negatívne emócie na pozitívne. Je vďačná aj za tmu vo svojom živote a dokáže ju presvetliť.

Múdra žena vie, že na prvom mieste je jej vnútorná pohoda, pretože tá sa odzrkadľuje potom aj v celom jej materiálnom bytí.

Ak ste čítali knihy od Esther a Jerry Hicksovcov, viete, že naše emócie sú tým správnym kľúčom k priťahovaniu všetkého, čo od života chceme.

Darmo si budeme písať zoznamy toho, čo si prajeme, odriekať afirmácie, robiť tabule vízií. Ak nebudeme hlboko v srdci naladené na prijímanie a hojnosť a nebudeme veriť tomu, že to už všetko vlastne máme, neudeje sa nič.

Preto nech je práca s vašimi emóciami na prvom mieste. Ak napríklad vaša práca či podnikanie nepôjde tak, ako by ste si predstavovali, začnite robiť všetko preto, aby ste sa cítili lepšie vy, vaši partneri, kolegovia, zamestnanci, rodiny…

Nebudete sa stačiť čudovať, akou obrovskou silou príťažlivosti začnete disponovať, keď budete v sebe pravidelne vyvolávať emóciu, ktorá je najviac spätá s vašimi financiami – je to VĎAČNOSŤ.

Ak chcete byť bohatí, buďte vďační. A naučte to aj vaše deti. Preciťujte vďaku za peniaze, ktoré k vám prichádzajú. Aj za malé centíky, ktoré nájdete niekde na zemi. To sú malé pripomienky „zhora“, že hojnosti je všade dosť.

Učte vaše deti cítiť vďačnosť za všetko, za čo platíte. Radujte sa spolu z toho, že môžete zaplatiť za teplo, ktoré robí z vášho domova útulné miesto; za zmrzlinu, na ktorej si pochutíte a osladíte si deň; za deku, pod ktorou sa večer spolu schúlite… Je toľko krásnych vecí, na ktoré sa zmenia peniaze a prinesú vám radosť.

O peniaze neprichádzate. Peniaze iba menia svoju podobu.

Takže už žiadne reči typu: „Ani neviem ako a peniaze sa mi roztratia.“ Ony nikam nezmiznú. Len sa zmenia na naše pôžitky. Keď sa budeme z toho tešiť a budeme za to vďačné, začneme fungovať ako magnety na ďalšie „bubáčiky“.

To je čaro zákona príťažlivosti:)

Milá žena, priala by si v každej bunke svojho tela precítiť emóciu hojnosti a vďačnosti? Pripravili sme pre teba silnú a účinnú nahrávku, ktorá ti v tom pomôže:

 

Stanka Sobolová
Lektorka, mentorka, certifikovaný Terapeut Duše, zakladateľka a srdce spoločnosti Šťastná žena, manželka a mama 2 krásnych synov. Vedie semináre osobnostného rozvoja pre ženy - Víkendy šťastných žien, pomáha ženám v oblasti rozvíjania ženstva, materstva, vzťahov a prosperity. Je autorkou online kurzu Edu Synergies pre učiteľov a rodičov, ktorí chcú zmeniť naše školstvo zvnútra. Napísala prvú slovenskú e-knihu, ktorú oceňujú ženy až po jej prečítaní - Bohatá žena - múdra žena. Viac o jej projektoch sa dozviete na webe: www.stankasobolova.sk
Komentáre