Všetky mamy majú v sebe silu tigrice

Milé ženy, ponúkame vám šiesty zo série mini rozhovorov na tému ženskej prosperity. Pred pár mesiacmi sme sa rozhodli vyspovedať na túto tému pár výnimočných slovenských a českých žien. Sú to ženy, ktoré sa odvážili žiť svoje sny, prekonali prekážky a dnes robia to, čo milujú a v čom sa im darí. Všetkým sme dali rovnaké otázky týkajúce sa hojnosti, partnerskej podpory, materstva a boli sme zvedavé aj na to, čo by poradili ženám, ktoré sa boja začať sa živiť tým, čo milujú.

Ďalšou ženou, ktorá sa s nami porozprávala, je Daniela Rau, podnikateľka a feng-shui poradkyňa. Viac o jej tvorbe sa dozviete na webe www.danielarau.sk

3df2360

 

Dani, čo pre teba znamená HOJNOSŤ? Kedy cítiš, že ti prúdi do života?

Hojnosť pre mňa znamená pocit vďačnosti aj za drobnosti, ktoré viac ako polovica ľudí na tomto svete nemá. Svoju hojnosť a vďačnosť si uvedomujem pri milión každodenných maličkostiach. Vo chvíľach, keď otočím vodovodným kohútikom a tečie z neho pitná a teplá voda. Keď zapnem svetlo, či naštartujem svoje auto.  Keď môžem chodiť po vlastných nohách a pracovať zdravými rukami.  Keď môžem pobozkať svoje deti a partnera a vidieť ich smiať sa či plakať. Som vďačná za to, že sa môžem slobodne pohybovať, kde len chcem a kedy len chcem. Že sa môžem slobodne vyjadrovať a ako žena plnohodnotne pracovať, ba dokonca sa realizovať v tom, čo ma baví a napĺňa. V takýchto chvíľach si uvedomujem svoju vďačnosť a hojnosť, ktorú vo svojom živote mám.

Keby si mala poradiť ženám niečo, čo by im pomohlo zbaviť sa strachu živiť sa tým, čo milujú – čo by to bolo?

Podľa mňa strach má veľa podôb. Neexistuje len „zlý strach“, ale aj strach dobrý, ktorý nás poháňa k lepším výsledkom a činom. Existujú strachy fyzické, pri ktorých prekonávame svoje fyzické možnosti a hranice, lezieme po skalách, skáčeme z lietadiel, prechádzame cez žeravé uhlie.

Oveľa náročnejšie je však zvládnuť svoje mentálne strachy. Strach z vystupovania, strach z odmietnutia, strach z toho, že ma nebudú mať radi, strach z toho, že nie som dosť dobrá, strach zo zlyhania, keď sa pustím do nových vecí, strach z nedokonalosti, samoty, tmy a iných. Fyzické strachy sú iba prvou bránou k prekonaniu samých seba. Tou druhou bránou (a podľa mňa oveľa ťažšou) sú práve strachy mentálne. A je úžasné si uvedomiť, že mať strach z čohokoľvek, je normálne a úplne v poriadku. Naučiť sa, že daný strach, nech už je akýkoľvek, môžeme my sami prekonať. Stačí si ho „rozporcovať“ na malé kúsky a zdolávať jeden kúsok po druhom.

Mať strach a prekonať ho je ako nájsť riešenie na ťažký hlavolam. Nájsť riešenie sa nám najprv môže zdať ťažké, ale keď strach prekonáme, posunie nás vždy o stupienok vyššie. Cítime sa oveľa vyrovnanejšie, sebaistejšie a slobodnejšie.  Preto každý jeden náš strach berme ako učiteľa, ktorý nás chce niečo naučiť.

Vydajme sa každý po svojej ceste a nebojme sa prekonávať svoje strachy, ktoré nám pomáhajú rásť a nachádzať samých seba. Nebojme sa ísť za svojimi snami. Život máme len jeden a je len na nás, ako ho prežijeme.

„Ľudia majú najväčší strach z vecí, ktoré sa nikdy nestanú.“

Čo by si poradila ženám, ktoré partner nepodporuje na ceste za ich snami?

Ak Váš partner s Vami nezdieľa Vaše plány, sny a ciele, je možno na mieste sa seba opýtať: „Naozaj je pre mňa tým pravým partnerom, s ktorým chcem stráviť svoju jedinú možnosť na život?“

Pokiaľ máte čo i len trochu pocit, že áno, tak urobte pre svoj vzťah maximum. Nečakajte na to, kým začne bojovať za Váš vzťah Váš partner. Vy sa chcete cítiť šťastne, tak VY s tým niečo urobte. Choďte na spoločné semináre na rozvoj osobnosti alebo na rozvoj partnerského vzťahu. Poraďte sa s odborníkmi, urobte čokoľvek. Všetko, čo je vo Vašich silách a možnostiach.

Pokiaľ si pritom uvedomíte, že nemáte so svojím partnerom cestu, ktorá by išla rovnakým smerom, tak nestrácajte svoj drahocenný čas. Lebo každý z nás má len jednu šancu na život… a je len na nás, ako ju využijeme. Ak však chcete svoj život premrhať, tak môžete. Je to váš život.

Myslíš si, že materstvo môže pozitívne ovplyvniť ženu v budovaní vlastnej kariéry? Ako?

Keď som bola mladá a bez detí, tak mi materstvo pripadalo ľahké. „Však čože na tom len môže byť, zladiť prácu a rodinu.“ Potom však prišla realita: Deti, škôlka, práca u zamestnávateľa … a tým pádom nie vždy možnosť sa rozhodovať podľa seba. A práve materstvo mi v tom období pomohlo odomknúť ďalšie dvere v mojom poznaní.

Uvedomila som si, že je pre mňa dôležité pracovať tak, aby som bola viac so svojou rodinou. Aby som ja mohla rozhodovať o svojom čase, o svojom živote.  Bolo to práve materstvo, ktoré ma primälo k tomu zamyslieť sa, ako sa dá zladiť práca s rodinou. Nájsť tie možnosti vhodné pre mňa, pre nás. Teraz som rada, že sa mi podarilo nájsť svoju cestu. Je ňou práca cez internet a práca z domu. Je veľmi veľa žien, ktoré práve počas materskej dovolenky začali podnikať alebo sa pustili do nových projektov tak ako ja.  Teraz som šťastná a vďačná za tie ťažké chvíle, keď som sa pred rokmi rozhodovala, či ísť cestou pohodlnejšou alebo ísť cestou za svojimi snami. Bojujme za svoje sny, bojujme za to, aby náš život  bol taký, aký ho chceme mať. Veď všetky mamy máme v sebe silu tigrice.

Milá žena, priala by si si niekedy mať vedľa seba niekoho, kto by ti poradil, keď cítiš vyhorenie a nevieš, ako ďalej?

Chceš mať v živote viac hojnosti, robiť to, čo ťa baví a nevyčerpáva, chceš harmonicky zladiť prácu a rodinu?

Túžiš mať vedľa seba partnera, ktorý by ťa viac podporil a rozumel tvojim snom?

Pre ženy ako ty máme jeden darček – knihu, ktorou chceme podporiť tisícky žien, ktoré túžia rozsvietiť svoje vnútorné svetlo.  A aby hojnosť naozaj prúdila, v knihe nájdeš ešte jedno prekvapenie, ktoré ti pomôže pritiahnuť si do života viac bohatstva.

Knihu pár dní ponúkame iba za poštovné. Ak si chceš spraviť radosť, veľmi rady ju pošleme aj tebe >>>

Stanka Sobolová
Lektorka, mentorka, certifikovaný Terapeut Duše, zakladateľka a srdce spoločnosti Šťastná žena, manželka a mama 2 krásnych synov. Vedie semináre osobnostného rozvoja pre ženy - Víkendy šťastných žien, pomáha ženám v oblasti rozvíjania ženstva, materstva, vzťahov a prosperity. Je autorkou online kurzu Edu Synergies pre učiteľov a rodičov, ktorí chcú zmeniť naše školstvo zvnútra. Napísala prvú slovenskú e-knihu, ktorú oceňujú ženy až po jej prečítaní - Bohatá žena - múdra žena. Viac o jej projektoch sa dozviete na webe: www.stankasobolova.sk
Komentáre