Andrea Závodská: Strach zo šoférovania som mala iba v hlave

Ďalšou ženou, ktorú vám v rámci našej série o (ne)obyčajných slovenských ženách predstavíme, je Andrea Závodská, mamina dvoch detí, tvorivá duša, autorka ebooku a online programu Ako sa zbaviť strachu zo šoférovania a autorka značky šperkov Soutache Dream AZ.

Andrejka je absolventkou nášho online kurzu Tajomstvo ženskej prosperity Online a za 1,5 roka od jeho skončenia dala hmotnú podobu dvom svojim veľkým snom.

Adi, viem, že sa ti podarilo prekonať jeden svoj veľký strach a dnes vďaka tomu pomáhaš ženám s podobným problémom. Prezradíš čitateľkám nášho blogu o tom viac?

Po dvanástich rokoch (čo som mala vodičský preukaz), som sa zbavila strachu zo šoférovania. Keďže žijem v Bratislave, mala som strach z veľkej premávky. Myslela som si, že tento strach nikdy neprekonám. Uvedomila som si ale, že môj strach je v hlave a tam sa ho najskôr musím zbaviť. To, že som svoj strach prekonala mi dodalo viac sebadôvery a pocit, že keď niečo skutočne chcem, túžim po tom a pracujem na tom, tak to dosiahnem.

V čase, keď som začala šoférovať, som stretla veľa žien, ktoré majú alebo mali tento problém tiež. A tak som sa rozhodla napísať ebook Ako sa zbaviť strachu zo šoférovania. A keďže viem, aké to je byť na strach sama, tak som k ebooku vytvorila uzavretú skupinu na facebooku, kde si so žienkami píšeme a podporujeme sa.  K tomuto ebooku nedávno pribudol aj online program, z ktorého mám veľkú radosť.

Čo by si poradila žene, ktorá sa bojí jazdiť v hustej premávke?

Ak tá žena so šoférovaním len začína, určite by som jej poradila začať s krátkymi jazdami a v čase, keď jazdí menej áut, aby získala určitú prax a dôveru v svoje schopnosti.

Ak už má nejaké jazdy za sebou, tak potom je moja rada taká, aby sústredila svoju pozornosť len na seba a svoju jazdu, aby nevnímala, koľko áut ide (toto som riešila aj ja, keď som išla v rannej premávke prvýkrát a zľakla som sa toho veľkého množstva áut. Povedala som si v duchu POKOJ, začala som dýchať a hovoriť si, že to zvládnem:)

Aké máš ohlasy na ebook, kurz a seminár, ktoré si k téme strachu za volantom robila?

Veľmi pozitívne. Ženy mi píšu, ako sa odhodlali, ako využili mnohé z mojich rád a aj keď to spočiatku bolo ťažké, zvládli to a sebavedomie za volantom im raketovo začalo stúpať nahor:)

Som šťastnou majiteľkou krásnych náušníc z tvojej dielne Soutache dream AZ. Vždy, keď si ich dám, dostávam samé komplimenty, pretože sú naozaj neprehliadnuteľné. Kde hľadáš inšpiráciu pre tvorbu a ako to stíhaš popri dvoch deťoch?

Šperky som začala šiť, keď mala dcérka tak asi 2,5 roka. Táto technika sa mi veľmi páčila a chcela som to vyskúšať. Myslím si, že každá mamina má niečo na odreagovanie. A ja som začala šiť šperky. Postupne som si vytvorila svoju značku Soutache Dream AZ a vytvorila som si fanpage na facebooku.

Inšpiráciu hľadám všade:) Občas v prírode alebo si sadnem a skúšam kombinovať rôzne farby. Šperky šijem, keď deti spia, prípadne keď sú v škole a v škôlke. Kedysi som najskôr uspala dcérku a až potom som išla šiť. Teraz už sú deti väčšie (8r. a 5r.) a zaspávajú spolu v izbe.

Pre aké ženy sú určené tvoje šperky?

Šperky Soutache Dream AZ sú určené pre všetky ženy – pre mladé, ale aj pre zrelšie dámy. Sú to šperky na bežné nosenie, ale aj na konkrétne príležitosti (pre nevesty, na plesy, stužkové alebo iba tak, keď si chcete rozjasniť deň:)

Na technike soutache milujem to, že šperky môžem ušiť menšie, väčšie, v rôznych tvaroch a farbách. Takže si každá jedna žienka môže vybrať podľa svojho vkusu. Občas sa stáva, že mi napíše nejaká slečna/pani, ktorá nevie presne, aký tvar alebo aké farby chce mať v šperkoch. Tak jej nafotím zopár návrhov, aby si to vedela predstaviť a až potom, keď si vyberie, šperky ušijem.

Ak mi ženy pošlú fotky šiat, rada im vytvorím šperky, ktoré budú s nimi ladiť. Veľmi sa teším, keď mi napíšu žienky, že šperky sú v skutočnosti ešte krajšie ako na fotke a že z nich majú veľkú radosť.

O čom ešte snívaš? Kde sa vidíš o 5 rokov?

Snov mám veľa a verím, že postupne si ich splním všetky. Chcem vytvoriť ďalšie online kurzy, robiť semináre  a samozrejme naďalej chcem pomáhať žienkam prekonávať strach zo šoférovania. Túžim pracovať na tom, čo ma baví a pritom sa venovať svojej rodine.

Milé ženy, zaujal vás Andrejkin príbeh? Aj vy hľadáte cestu k svojmu šťastiu a prosperite?

Pre ženy ako vy sme napísali knihu, ktorá vám posvieti na cestu >>

A ak si prajete ísť ešte hlbšie, pozývame vás do nášho programu Tajomstvo ženskej prosperity Online >>

Stanka Sobolová
Lektorka, mentorka, certifikovaný Terapeut Duše, zakladateľka a srdce spoločnosti Šťastná žena, manželka a mama 2 krásnych synov. Vedie semináre osobnostného rozvoja pre ženy - Víkendy šťastných žien, pomáha ženám v oblasti rozvíjania ženstva, materstva, vzťahov a prosperity. Je autorkou online kurzu Edu Synergies pre učiteľov a rodičov, ktorí chcú zmeniť naše školstvo zvnútra. Napísala prvú slovenskú e-knihu, ktorú oceňujú ženy až po jej prečítaní - Bohatá žena - múdra žena. Viac o jej projektoch sa dozviete na webe: www.stankasobolova.sk
Komentáre