Úsmevná spomienka na Rubikovu kocku

Posledné mesiace sa v našej domácnosti deje dôkladná debordelizácia. Teda, ona sa nedeje iba tak sama od seba, samozrejme, že musíme priložiť ruku k dielu:) No a pri tom zbavovaní sa všetkého, čo nám už doslúžilo, sa mi pod ruky dostala Rubikova kocka. A mne sa z pamäti vynorila jedna dávna spomienka…

Je horúci letný deň, mám asi 3 roky a s rodičmi cestujeme niekam autom. Aby som sa nenudila, dajú mi do ruky Rubikovu kocku. Vysvetlia mi, že ju treba poskladať tak, aby mali všetky jej steny rovnakú farbu. A tak sa vrhám na to:)

 

Cesta ubieha a mne rýchlo dockvakne, že tak, ako mi to ukazoval tatko, kocku neposkladám. Odliepam preto všetky farebné nálepky zo stien kocky a priliepam si ich na nožičky. Naši sú na predných sedadlách zabratí do rozhovoru, a tak si ma nevšímajú.

Šikovne ešte ponaliepam na každú stranu kocky nálepky rovnakej farby a o chvíľu mám hotovo. Misia splnená, „dílko dokonáno“!

Zastaneme v cieli a ja našim hrdo ukazujem „poskladanú“ Rubikovu kocku. Vidiac odstávajúce nálepky na kocke, začnú sa smiať a je im jasné, ako som to vyšpekulovala. Mama mi hovorí, že ale to sa robí inak, tatko sa stále smeje a hovorí jej niečo ako: „No vidíš, ale poradila si.“

Po pár desaťročiach sa mi táto spomienka vynorila z pamäti, aby ma posilnila.

Spomenula som si na to malé dievčatko, ktoré stále vo mne je. Je tam so všetkými tými schopnosťami prekonávať aj veľmi náročné výzvy – svojím originálnym spôsobom. Idúc možno odlišnou cestou, ako je cesta väčšinového davu, no predsa si vždy poradí a zvládne to.

Zároveň som si uvedomila, ako mi táto spomienka prišla v pravej chvíli. Keby prišla Stanke v dvadsiatke, ktorá žila v prevažne mužskej energii, možno by sa vnímala dosť negatívne – ako malá špekulantka, ktorá nerobí veci tak, ako sa majú, nemá logiku, je lenivá a čo ja viem čo ešte. Táto vzácna spomienka však prišla 37-ročnej Stanke – a to už je iná káva:)

Ako by mi niekto otvoril oči a žasla som nad svojimi schopnosťami! Takáto som bola, keď som bola celkom malá? Páni!

Koľko detí v tomto veku by si s Rubikovou kockou poradilo takýmto kreatívnym spôsobom? A koľko z nich by to vzdalo? Čo všetko v sebe nosíme a ani o tom nevieme? Čo musíme urobiť, aby sme sa mohli stať nebojácnou a tou najlepšou verziou samého seba?

Po tomto uvedomení sa začali ukazovať ďalšie vrstvičky – ktoré by som tiež asi v dvadsiatke nevidela. Inakosť mojich rodičov, ktorá je dokonalá presne taká, aká je a nič by som na nej nemenila.

Zaplavila ma obrovská vďaka za to, že naši sa vždy výborne dopĺňali a mám v sebe rovnako z obidvoch. Môj otec a moja mama od môjho počatia stále vo mne tancujú svoj tanec lásky a harmónie. 

Vďaka tomu mám v živote poriadok a systém, som zodpovedná, viem si stanoviť priority, žiť v súlade s nimi a hlavne – doťahujem do konca veci, na ktorých mi skutočne záleží. Tak ako mi záležalo pred mnohými rokmi na poskladaní Rubikovej kocky.

Súčasne s tým si užívam cestu. U mňa je o kreativite, plynutí, slobode a zábave.  Vidím riešenia, ktoré pred inými bývajú ukryté… Aj tieto moje vlastnosti ma viedli k netradičnému vyriešeniu kockového hlavolamu.

A tak, keď mi po rokoch z knižnice mojich životných zážitkov vyplávala táto úsmevná spomienka, objala som ju so všetkým, čo mi priniesla. V tú pravú chvíľu mi totiž pomohla uvedomiť si, ako môžem čerpať silu sama zo seba. Z toho božského kódu, ktorý vo mne vždy bol a tvoril. Ktorý sa vo mne a v každej ľudskej bytosti aktivuje vždy, keď sa rozhodneme prijať rôzne životné výzvy.

Objala som seba, mamu, otca, všetkých ľudí v ich farebnej mnohorakosti a v nesmiernom pokoji som sa ponorila do pocitu, že všetko je presne tak, ako má byť a všetci sme na správnom mieste.

A keď každý z nás odhalí svoju jedinečnosť, prijme ju a začne ju autenticky žiť, bude nám na tomto svete naozaj parádne!

Pred rokmi sme s mojou drahou kamarátkou Zuzkou Koščovou napísali o tom knihu  Tajomstvo ženskej prosperity. Ukazujeme v nej slovenským a českým ženám rôzne pohľady na hojnosť, sebarealizáciu, objavovanie svojich silných vlastností a na svoje poslanie.

Za ten čas našu knihu prečítalo už viac ako 5000 žien a dostávame na ňu vynikajúce ohlasy.

Pridajte sa k nám!

Do piatku 7. 12. 2018 máte možnosť našu knihu získať v rámci akcie Dni hojnosti.

Viac informácií získate tu >>>

Stanka Sobolová
Lektorka, mentorka, certifikovaný Terapeut Duše, zakladateľka a srdce spoločnosti Šťastná žena, manželka a mama 2 krásnych synov. Vedie semináre osobnostného rozvoja pre ženy - Víkendy šťastných žien, pomáha ženám v oblasti rozvíjania ženstva, materstva, vzťahov a prosperity. Je autorkou online kurzu Edu Synergies pre učiteľov a rodičov, ktorí chcú zmeniť naše školstvo zvnútra. Napísala prvú slovenskú e-knihu, ktorú oceňujú ženy až po jej prečítaní - Bohatá žena - múdra žena. Viac o jej projektoch sa dozviete na webe: www.stankasobolova.sk
Komentáre