Miška Svetláková: „Rôzne skúšky mi ukázali cesty a viedli ma k môjmu poslaniu.“

Keď som stretla Mišku prvýkrát osobne, ihneď som pocítila príjemné, starostlivé, láskavé vyžarovanie, ktoré v sebe nesie. Vďaka svojmu priezvisku Svetláková sa stala Svetluškou a veru nie je výstižnejšie slovo, ktoré by vystihovalo jej poslanie. Neúnavne sa vzdeláva, s dôverou sa púšťa do vecí inak ako väčšina a potom toto svetlo poznania láskavo šíri ďalej. Konieckoncov, prečítajte si sami…

Miška, vnímam Ťa ako jemnú a veľmi všestrannú bytosť. Mám Ťa spojenú s esenciálnymi olejčekmi, kváskovaním, inšpirovaním žien a celkovo vedomým a láskyplným životom a materstvom. Ty sama však budeš našim čitateľkám vedieť najlepšie priblížiť, čomu všetkému sa venuješ…

Také silné obdobie rozvoja a veľkých zmien v mojom živote začalo v období pôrodu mojej prvej dcérky Jasmínky a ďalší veľký posun prišiel po pôrode druhej dcérky Lilienky. Oba pôrody boli veľkým zážitkom a vnútorným rozkvetom, otvorili sa mi obrovské možnosti. Ako to bežne býva v tomto našom svete, aj ja som si prešla a (prechádzam) rôznymi skúškami, ktoré mi ukázali cesty a viedli ma postupne s môjmu poslaniu. Po narodení mojich dcérok som sa začala zaujímať o prirodzené rodičovstvo – dojčenie, nosenie v šatkách, kontaktné rodičovstvo, vnímavá výchova, zdravý životný štýl a cez to všetko som si začala uvedomovať dôležitosť „Sebalásky“. Táto oblasť sa stala mojou kľúčovou a nastúpila som na cestu skutočného sebaspoznávania.

Začala som vyhľadávať na túto tému literatúru, neskôr sa k tomu pridali rôzne online kurzy, audionahrávky a samotné skúmanie svojej osobnosti.

Spomínam si, ako som si počas vianočných sviatkov v roku 2016 objednala knihu „Tajomstvo ženskej prosperity“ a s úžasom som ju prečítala takmer na jedno posedenie. Svojou krásnou jednoduchosťou a zároveň hlbokou múdrosťou spustila vo mne procesy, ktoré mi pootvorili dvierka k príležitostiam, ktorým sa dnes venujem.

Následne som si kúpila svoj prvý online kurz „Tajomstvo ženskej prosperity“. Vstúpila som do krásneho prostredia žien a začala som nasávať liečivú energiu takého virtuálneho ženského kruhu.

V tom období sme s mojou blízkou priateľkou Miškou Huljakovou začali organizovať ženské stretnutia „Kúzelné rozhovory“, ktoré trvajú dodnes.

Ako som spomínala, môj výrazný rozvoj začal po narodení dcérok. S nimi som navštevovala podporné skupiny dojčenia, nosenia, vnímavej výchovy a to prirodzene viedlo k potrebe založiť „ženské kruhy“ – stretnutie venované ženám, pre ich rozvoj a rast. Aby naše nádoby boli plné lásky a dokázali sme cez túto vnútornú lásku napĺňať aj nádoby lásky našich najbližších.

V tom období som začala aj s kváskovaním. Vtedy som nemala nikoho, kto by mi pomohol a uviedol ma do tohto kúzlenia s kváskom. Vlastne ako to bolo so všetkým, s čím som začínala predtým, vždy som patrila k takým priekopníčkam v oblasti, v ktorej som žila. Začalo to pôrodmi inak. Dojčením na požiadanie, ktoré nebolo v tom čase úplne bežné. Nosením, kedy sme 2 mamičky v našom mestečku nosili naše deťúrence a zažívali zaujímavé momenty rôznych pohľadov – obdivných, ale aj nechápajúcich. Inej komunikácii s detičkami, proste všetko inak ako je bežné a to je mojou podstatou. Ale krásne je pozorovať, ako trpezlivosť a viera v to, čo robím, prináša svoje ovocie v podobe meniaceho sa prístupu hlavne teda žien v mojom okolí.

Prešla som si skvelým obdobím, kedy som si vyšperkovala postup pečenia kváskového ražného chlebíka a začala som ho ponúkať iným rodinkám. Veľa som sa počas tohto obdobia naučila, ukázala som sama sebe, že aj v malými detičkami sa dá realizovať a organizovať si lepšie čas.

Vedela som, že sa po materskej nevrátim do pôvodnej práce a tak som ku koncu materskej začala vysielať prosbu o príležitosť, ktorá sa postará aj o finančnú hojnosť. A takto sa mi otvorila príležitosť pracovať s esenciálnymi olejmi firmy DoTERRA, ktorá ale tiež nemala svoj tradičný priebeh, veď ako inak. Túto príležitosť rozvíjam s Miškou, ktorú som spomínala a dokázali sme vytvoriť silnú „komunitu“ maminiek, ktoré pristupujú k sebe a k svojmu zdraviu ako aj zdraviu svojej rodinky inak – sú otvorené alternatívnej možnosti a máme možnosť sledovať, nielen na našej osobnej skúsenosti, ako esenciálne oleje podporujú fyzické i psychické zdravie a prispievajú k celkovej vnútornej harmónii.

Takto sa mi vyprofilovali dve oblasti, ktorým sa dnes venujem, ktoré ma  napĺňajú a nádherne sa dopĺňajú: Inšpirácia žien na ceste ich rozvoja a práca s esenciálnymi olejmi DoTERRA systémom sieťového marketingu.

Prezraď nám, ako to všetko stíhaš. Máš vytvorený nejaký systém, ako hospodáriš s časom a svojou energiou?

Tak v tomto zatiaľ necítim takú pevnú pôdu pod nohami, ale mám pocit, že sa mi to už začína celkom pekne skladať. Samozrejme študujem knihy a online kurzy aj na túto tému a tvorím si postupne taký svoj systém, ako si určiť svoje priority a hlavné hodnoty, ktoré potrebujú byť počas dňa naplnené. Nie som systémový človek, ale zisťujem, že v istom smere je výborné mať systém, ktorý sprehľadní moje kroky a zefektívni moju prácu. Takže si skúšam techniky, ktoré si študujem a zisťujem, čo by mi mohlo momentálne fungovať. Moje obe dcérky nechodili do škôlky. Jasmínka už chodí 2 rok do školy, miluje ju. Lilinku budem mať ešte 2 rôčky doma. Takže pracujem z domu popri mojich detičkách. S Miškou sme si zaviedli celkom pekný systém výmeny detičiek, dva dni sú moje u nej a 2 dni jej u mňa a vznikol nám priestor na prácu. Samozrejme, že veľkou pomocou je aj môj manžel Denis, ktorý mi po svojej práci pomáha s detičkami a ja môžem podľa potrieb pracovať na svojich aktivitách.

Som nadšený študent funkčných techník. S veľkým odhodlaním sa vzdelávam a prenášam teóriu do svojej praxe a tvorím si tak svoj ideálny deň.

Každý deň začínam s mojou afirmáciou: Dnes je najkrajší deň môjho života. A táto afirmácia robí svoju prácičku a prináša mi naozaj tie najkrajšie dni…pretože všetko je hlavne o postoji k situáciám. Aj na náročnú situáciu sa viem pozrieť ako na veľkú príležitosť, ktorá obohatí môj život.

Všimla som si, že si milovníčka kvalitných kníh, rada ich odporúčaš a píšeš k nim svoje postrehy. Aké 3 knihy ťa v poslednom čase zaujali a odporučila by si nám ich?

Tak to áno, milujem knihy a mám vytvorený taký stabilný návyk ranného čítania, ktorý ponúkam aj žienkam v našej uzavretej fb skupine „Kúzelné ženy“. Ak by som mala vybrať tri knihy, tak by to boli tieto:

  • „Štyri dohody“, Don Miguel Ruiz – táto kniha odhaľuje rozdiel medzi „skutočným“ životom a životom, ktorý nám určuje spoločnosť. Cez 4 dohody: Nepreviňuj sa slovom, Nevytváraj si domnienky, Neber si nič osobne a Rob všetko najlepšie ako vieš je možné zmeniť „sen planéty“, ktorý sme sa naučili žiť, na „skutočný sen“ a začať žiť život v jeho plnej kráse, slobode a nekonečných možností.
  • „Svet bez sťažnosti“, Will Bowen – tak toto je inšpiratívna kniha, ktorá ponúka množstvo techník, postupov, príbehov ako sa dopracovať ku dňom bez sťažnosti a žiť vedomý život plný „zázrakov“. Krásne sa dopĺňa s knihou „Štyri dohody“.
  • „Päť jazykov lásky“, Gary Chapman, krásna kniha, ktorá nám odhalí náš jazyk lásky, ako aj jazyk lásky partnera, detí, priateľov, šéfa, kolegov, ľudí v našom okolí a učí nás cez poznanie daných jazykov prihliadať na špecifické znaky, ktoré dokážu zmeniť prístup k danému človeku, spoznať jeho jazyk lásky a cez toto poznanie plniť jeho nádrž a vylaďovať komunikáciu a celkový vzťah s daným človekom/dieťaťom. Krásne lieči akékoľvek vzťahy.

Čo je podľa teba základným kameňom vedomej a spokojnej rodiny?

Tvorivá a láskavá komunikácia, rešpektovanie silných a slabších stránok danej osôbky, vzájomná pomoc pri rozvoji každého člena rodiny.

Pôsobíš na mňa veľmi tvorivo a činorodo, ako žena, pre ktorú je dôležitá jej sebarealizácia a poslanie. Kde sa vidíš  v tejto oblasti napríklad o pár rokov? Máš nejaké sny, ktoré by si si chcela splniť?

Vidím sa celkom jasne. Vidím sa ako žena, ktorá na sebe neustále pracuje, rozvíja sa a svojim vzorom inšpiruje ostatné ženy, ktoré potrebujú pomocnú ruku na ich ceste k sebaspoznávaniu.

Ja sama by som v istom období takúto ženu veľmi ocenila a práve preto silne cítim, že už viem byť takou podporou na ceste rozvoja.

Ako to býva, ak nie sme s niečím spokojné a chceme niečo zmeniť, je dôležité vykročiť zo svojho „pohodlia“ a robiť iné kroky, ako doteraz. Vtedy nám väčšinou naše okolie nie je oporou, lebo začíname byť „iné“ (v mojom slovníku „výnimočné“), chceme niečo iné a v tomto bode je dôležitá podpora, aby sme to vydržali a ukázali svojim vzorom aj nášmu okoliu inú cestu.

Ak chceme zmeniť naše prostredie, musíme začať našou vnútornou zmenou. Naše prostredie sa prirodzene postupne zmení, lebo sa zmení náš prístup k sebe a tým pádom si priťahujeme aj inú komunikáciu a situácie, ktoré súvisia s našou sebaláskou. Cez tieto „zmeny“ našich najbližších môžeme vidieť ako sme zapracovali na sebe. Sebaláska je základom všetkého. Čím viac pozornosti si dám o to viac pozornosti viem dať aj svojmu okoliu.

Zanedlho otvárame online kurz Tajomstvo ženskej prosperity naposledy. Využite poslednú možnosť sa zapojiť.

Viac informácií o kurze tu >>>

 

Zuzka Koščová
Autorka kníh Šťastie nie je mýtus a Rozprestri krídla, spoluautorka knihy a online programu Tajomstvo ženskej prosperity. Som spokojná žena, ktorá si žije po svojom a plní si svoje sny. Manželka, dcéra, sestra, šperkárka, psychologička, autorka teraz už troch kníh :-) a e-booku Ako napísať, vydať a propagovať knihu. Inšpirujem ľudí žiť krajší farebnejší život, objavovať a napĺňať svoj potenciál. Robím to, čo milujem, v čom vidím zmysel a prínos pre ľudí.
Komentáre