Žiadna firma vám neposkytne lepšie školenie ako materstvo

Ponúkame vám druhý zo série mini rozhovorov na tému ženskej prosperity. Pred pár mesiacmi sme sa rozhodli vyspovedať na túto tému pár výnimočných slovenských a českých žien. Sú to ženy, ktoré sa odvážili žiť svoje sny, prekonali prekážky a dnes robia to, čo milujú a v čom sa im darí. Všetkým sme dali rovnaké otázky týkajúce sa hojnosti, partnerskej podpory, materstva a boli sme zvedavé aj na to, čo by poradili ženám, ktoré sa boja začať sa živiť tým, čo milujú.

Druhou inšpiratívnou osobnosťou, ktorá sa s nami porozprávala, je Katarína Zacharová, zakladateľka a líderka organizácie RealWoman a autorka knihy Ako dostať od života, čo chceme. Viac o jej práci sa dozviete na webe: www.realwoman.sk

katarina_zacharova

Kati, v akých chvíľach si ty sama uvedomuješ, ako ti hojnosť prúdi do života?

Paradoxne, keď nastane jej nedostatok, zablokovanie, alebo si prechádzam životnou situáciou, v ktorej sa musím naučiť na vlastných chybách a skúsenostiach, nezabúdať na to, čo je najdôležitejšie. Tieto situácie mi nastavia zrkadlo a ukážu mi, že nejdem správnym smerom. Vtedy sa zastavím a vedome nazriem do svojho života a ďakujem za všetko dobré, čo mám. Uvedomím si, koľko hojnosti mojím životom prúdi – láska rodiny, priateľov, príležitosti, moje talenty, dobro a ďalšie. Niekedy, keď nám je veľmi dobre, zabudneme, že život má aj druhú stranu mince a vtedy sa môže stať, že šliapneme vedľa alebo sa stratíme na ceste. Musí prísť niečo, čo nás znovu prebudí a vráti nás to naspäť. Hojnosť je prúd energie, je potrebné s ním pracovať vedome a byť v prítomnom okamžiku. Čím sme vnútorne čistejšie, tým nami ľahšie prúdi. Uvedomenie, že nič nie je stále, ale všetko sa mení, nás drží v súčasnom okamihu, vážime si ho.

Keby si mala poradiť ženám niečo, čo by im pomohlo zbaviť sa strachu živiť sa tým, čo milujú – čo by to bolo?

Nájdite to, čo vám dáva zmysel, v čo veríte a napĺňa vaše srdce radosťou. Naučte sa vedome pracovať so svojou energiou, silou, potenciálom a zoberte zodpovednosť za všetko, čo sa vo vašom živote deje. Zodpovednosť znamená slobodu. Dôverujte si, načúvajte pozorne svoju intuíciu a konajte v harmónii s ňou a nemôže sa stať, že nebudete niečo vedieť zvládnuť. A obklopte sa dobrými a správnymi ľuďmi, ktorí majú také hodnoty a životné princípy ako vy, podporia vás, povedia vám pravdu, aj keď bolí a môžete sa na nich spoľahnúť.

Čo by si poradila ženám, ktoré partner nepodporuje na ceste za ich snami?

Život je iba jeden, je krásny, beží veľmi rýchlo. Podľa mňa ho treba žiť naplno! Ujasnite si, ako ho chcete žiť? Čo od života skutočne chcete? Na čom vám záleží? A zoberte za seba zodpovednosť a robte to, čo vám dáva zmysel a cítite vo svojom srdci. Ak partner ešte nerozumie vášmu snu, komunikujte s ním, vysvetlite mu, čo so vo vás deje. Ak treba aj viackrát, lebo možno sa len o vás obáva. Vytrvajte. Avšak, nerobte seba a svoj život menším, len preto, že niekto okolo vás nerozumie a nedokáže vás podporiť. Vždy však začnite od seba, zmena sa začína vo vás, nie v ľuďoch naokolo. Pracujte so svojou energiou a tým, čo vyžarujete.

Myslíš si, že materstvo môže pozitívne ovplyvniť ženu v budovaní vlastnej kariéry? Ako?

Zatiaľ ešte nie som matka, tak to neviem posúdiť na základe vlastných reálnych skúseností. Verím, že mi to život čoskoro dopraje a potom vám poviem :). Zo skúseností s RealWoman a práce s mnohými ženami, matkami, z pozorovania matiek v ich bežnom živote, viem, že ak sa dokážu postarať o rodinu, domácnosť a dieťa, či deti, tak dokážu čokoľvek. Je to makačka. Chce to sústredenosť, organizovanosť, stanovenie priorít, komunikáciu, veľa energie, trpezlivosť a vytrvalosť. Ak to viete doma, viete to aj v práci. Posilňujete si talenty, schopnosti, ktoré by ste v práci nikdy nemali možnosť rozvíjať. Je to vaša výhoda. Nepozerajte sa na to, čo ste stratili alebo, o čo ste prišli. Zoberte to, čo ste získali ako matky a hrdo sa vráťte naspäť do práce a kariéry. Buďte otvorené sa naučiť, čo je potrebné, čo sa zmenilo a použite svoju novú silu, ktorú ste získali vďaka materstvu. Byť matkou je podľa mňa najväčšie školenie života, žiadna práca, žiadna firma ti neposkytne lepšie. Milé matky, ste dôležité!

Milá žena, priala by si si niekedy mať vedľa seba niekoho, kto by ti poradil v otázkach prosperity?

Chceš žiť naplno, chceš mať v živote viac hojnosti, chceš harmonicky zladiť prácu a rodinu, túžiš mať vedľa seba partnera, ktorý by ťa viac podporil?

Pre ženy ako ty máme jeden darček – knihu, ktorou chceme podporiť tisícky žien, ktoré túžia rozsvietiť svoje vnútorné svetlo.  A aby hojnosť naozaj prúdila, v knihe nájdeš ešte jedno prekvapenie, ktoré ti pomôže pritiahnuť si do života viac bohatstva.

Knihu pár dní ponúkame iba za poštovné. Ak si chceš spraviť radosť, veľmi rady ju pošleme aj tebe >>>

Stanka Sobolová
Lektorka, mentorka, certifikovaný Terapeut Duše, zakladateľka a srdce spoločnosti Šťastná žena, manželka a mama 2 krásnych synov. Vedie semináre osobnostného rozvoja pre ženy - Víkendy šťastných žien, pomáha ženám v oblasti rozvíjania ženstva, materstva, vzťahov a prosperity. Je autorkou online kurzu Edu Synergies pre učiteľov a rodičov, ktorí chcú zmeniť naše školstvo zvnútra. Napísala prvú slovenskú e-knihu, ktorú oceňujú ženy až po jej prečítaní - Bohatá žena - múdra žena. Viac o jej projektoch sa dozviete na webe: www.stankasobolova.sk
Komentáre